گوگل با شکایتی روبه رو است که در حالت ناشناس(Incognito) کاربران را ردیابی می کند

0

بلومبرگ گزارش داد ، یک قاضی در کالیفرنیا روز جمعه حکم داد که گوگل (Google) مجبور است با یک دادخواست قضایی روبرو شود که ادعا می کند این غول جستجو حتی وقتی کاربران از حالت خصوصی “ناشناس” خود استفاده می کنند ، مخفیانه اطلاعات را از کاربران جمع آوری می کند.

سه کاربر در ماه ژوئن گذشته شکایتی را مطرح کردند که گوگل دارای “تجارت گسترده ردیابی داده” است و ردیابی آن همچنان ادامه دارد حتی اگر کاربران برای محافظت از اطلاعات خصوصی خود مانند استفاده از حالت ناشناس در Chrome یا مرور خصوصی در Safari و سایر مرورگرها اقدام کنند.این کاربران در این دادخواست حداقل 5 میلیارد دلار از گوگل طلب کرده اند.

گوگل سعی داشت پرونده را منتفی کند ، اما قاضی منطقه ایالات متحده “لوسی کوه” در حکم خود نوشت که “این شرکت” به کاربران اطلاع نداده است که گوگل در حال جمع آوری اطلاعات آن ها، در حالت مرور خصوصی است. “

این شرکت در یک دادگاه گفت که برای کاربران روشن می کند “که” ناشناس “به معنای” نامرئی “نیست ، و فعالیت کاربر در آن جلسه ممکن است برای وب سایت هایی که بازدید می کنند و هرگونه تجزیه و تحلیل شخص ثالث یا خدمات تبلیغاتی وب سایت های بازدید شده استفاده می شود. “

خوزه کاستاندا ، سخنگوی گوگل ، روز شنبه در نامه ای به The Verge گفت که این شرکت ادعاهای این دادخواست را مناقشه می کند “و ما به شدت در برابر آنها دفاع خواهیم کرد.” وی اضافه کرد که حالت ناشناس Chrome به کاربران این امکان را می دهد تا بدون اینکه فعالیتی در مرورگر یا دستگاههایشان ذخیره شود ، در اینترنت مرور کنند. “همانطور که شما هر بار که یک برگه ناشناس جدید را باز می کنید ، به وضوح بیان می کنیم ، وب سایت ها ممکن است بتوانند اطلاعات مربوط به فعالیت مرور شما را در طول جلسه ، جمع آوری کنند.”

مقاله قبلی5 دلیل برای خاموش کردن Windows Defender در ویندوز 10
مقاله بعدیاثر بخشی ۹۰ درصدی مرحله اول آزمایش انسانی واکسن ایرانی کرونا با نام کُوو ایران برکت

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید