5 دلیل برای خاموش کردن Windows Defender در ویندوز 10

0

آیا نمی دانید چرا باید Microsoft Defender را در ویندوز خاموش کنید؟ در اینجا دلیل خاموش کردن Microsoft Defender یا به اصطلاح Windows Defender را به شما می گوییم.

Windows Defender که اکنون با نام Microsoft Defender شناخته می شود ، نرم افزار ضد ویروس داخلی ویندوز است. استفاده از آن کاملاً رایگان است و با هر دستگاه ویندوزی فعال می شود.

اما همه تنظیمات و نرم افزارهای پیش فرض لازم و حتی مفید نیستند. بنابراین ، برخی از دلایل خاموش کردن Microsoft Defender در ویندوز 10 چیست؟ و چگونه می توانید مطمئن شوید که انجام این کار ایمن است؟

1.نصب یک نرم افزار ضد ویروس (آنتی ویروس) دیگر

وقتی صحبت از امنیت و نرم افزار آنتی ویروس می شود ، اعم از آنتی ویروس رایگان ، مانند Bitwarden یا Avast ، یا یک مجموعه امنیتی کامل ، نرم افزار جدید شما در کنار Windows Defender به درستی کار نخواهد کرد.

و گرچه Windows Defender می تواند در صورت شناسایی آنتی ویروس دیگری برای جلوگیری از تداخل ، خود را خاموش کند ، اما همیشه قابل اعتماد نیست.

از آنجا که Windows Defender یک آنتی ویروس است که مسئول اسکن مداوم دستگاه شما برای فعالیت مشکوک و تکثیر فایل هایی است که می تواند نشانه بدافزار باشد ، می تواند آنتی ویروس دیگر را در انجام وظیفه خود شناسایی کرده و باعث قطع آن شود و بالعکس.

با دو نرم افزار آنتی ویروس که به طور همزمان در حال اجرا هستند ،نه تنها شما از همه مزایای آن ها بهره مند نخواهید شد بلکه مشکلاتی هم به وجود می آید اعم از خرابی های مکرر نرم افزار تا حتی خراب شدن سیستم عامل.

2.نکات مربوط به حریم خصوصی

نرم افزار آنتی ویروس برای اطمینان از حداکثر امنیت و نه حریم خصوصی طراحی شده است. با استفاده از آنتی ویروس ، خواه Windows Defender یا نرم افزار ثالث ، به آنتی ویروس اجازه دسترسی کامل به تمام پرونده ها و ترافیک وب خود را می دهید.

در حالی که اکثر ارائه دهندگان آنتی ویروس به کاربران اطمینان می دهند که از آنها جاسوسی نمی کنند یا هر نوع داده ای را جمع آوری نمی کنند ، شما فقط در اکثر موارد می توانید حرف خود را قبول کنید.

صرف نظر از اینکه این شرکت ضد ویروس سابقه تمیزی داشته باشد یا خیر ، اگر نگرانی های جدی در مورد حریم خصوصی دارید یا از دستگاه خود برای دسترسی و مدیریت داده های بسیار حساس استفاده می کنید ، استفاده از نرم افزار آنتی ویروس درجه مصرف کننده بهترین گزینه شما نیست.

3.بهینه سازی فضای دیسک و CPU

همانند سایر برنامه ها ، آنتی ویروس شما از دستگاه خود در حالی که کار می کند ، از CPU گرفته تا فضای دیسک و RAM استفاده می کند. اما برخلاف اکثر برنامه ها ، Windows Defender هرگز متوقف نمی شود.

این برنامه به طور مداوم دستگاه شما را برای مشاهده ویروس ها ، بدافزارها و نرم افزارهای جاسوسی کنترل و اسکن می کند ، که ممکن است منابع زیادی داشته باشند و از استفاده کامل از سخت افزار دستگاه شما جلوگیری کند.

در حالی که شما باید آماده باشید تا بخشی از توان محاسباتی خود را برای امنیت خود از بین ببرید ، Windows Defender به خصوص در مورد استفاده از CPU و RAM حافظه حرص می خورد.

این یک مشکل بیشتر است وقتی که یک اسکن عمیق انجام می دهد ، گاهی اوقات بیشتر منابع دستگاه شما را می گیرد و استفاده از برنامه های فشرده دیگر هنگام اسکن را غیر ممکن می کند.

4.خطاهای بروزرسانی

Microsoft Defender

مهم است که شما همیشه نرم افزار ضد ویروس خود را بروز نگه دارید. اگر در مجموعه امنیتی شما از نسخه قدیمی استفاده می شود، امنیت شما را با خطرات جدی مواجه می کند. به عنوان مثال ، این آنتی ویروس دیگر قادر به مقابله با بدافزارهای جدیدتر نخواهد بود و شامل روش های محافظت پیشرفته تری نیست.

این مورد در مورد Windows Defender نیز صدق می کند ، با این تفاوت که به تنهایی مانند آنتی ویروس ثالث بروز نمی شود. در عوض برای نصب وصله ها به بروزرسانی های عادی ویندوز 10 متکی است. اما اگر هنگام بروزرسانی ویندوز خطایی رخ دهد یا اگر تصمیم دارید از بروزرسانی صرف نظر کنید ، Windows Defender بروز نمی شود. این امر باعث می شود که این یک خطر امنیتی بیش از یک اقدام امنیتی باشد.

5.تداخل با دیگر برنامه ها

Windows Defender به دلیل جلوگیری از نصب نرم افزار های خاصی به شهرت رسیده است. این معمولاً در مورد برنامه هایی وجود دارد که به عنوان سرور عمل می کنند و داده های دریافتی از اینترنت را مانند بازی های آنلاین می پذیرند.

مواردی که به دسترسی سیستم و استفاده از ابزار بازیابی پرونده نیاز دارند ، همین است. مطمئناً ، با تنظیم تنظیمات Windows Defender و قرار دادن لیست سفید در برخی از برنامه ها ، می توانید به راحتی از این امر جلوگیری کنید ، اما اگر به طور مرتب از برنامه های مسدود شده استفاده کنید ، هنوز هم می تواند آزار دهنده باشد.

قبل از اینکه Windows Defender را غیرفعال کنید

به عنوان یک نرم افزار ضد ویروس ، Windows Defender اولین خط دفاعی بین شما و هر نرم افزار مخربی است که ممکن است هنگام مرور اینترنت یا استفاده از حافظه خارجی به آن گیر بیاورید.

غیرفعال کردن آن بدون در نظر گرفتن مراحل صحیح می تواند به ضرر امنیت شما باشد.

آیا غیرفعال کردن Windows Defender بی خطر است؟

به خودی خود ، غیرفعال کردن Windows Defender کاملاً ایمن است. این مشکل زمانی بوجود می آید که بدون تهیه جایگزین آن را غیرفعال کنید.

اطمینان حاصل کنید که یک مجموعه امنیتی دیگر نیز راه اندازی کرده اید – و البته مسئولیت رعایت نکات ایمنی منطقی همچنان بر عهده شماست.

نحوه خاموش کردن Windows Defender

مایکروسافت خاموش کردن Windows Defender را پیچیده تر کرده است. با تغییر یک کلید رجیستری به نام “DisableAntiSpyware” ، توانایی کاربران را در غیرفعال کردن دائمی آن از بین برد. و در حالی که مایکروسافت ادعا می کند که این تصمیم برای ارتقا ایمنی و امنیت برای همه کاربران بوده است ، برخی این تصمیم را آزار دهنده می دانند.

با این وجود ، اگر در تصمیم خود مصمم هستید ، همچنان می توانید Windows Defender را در ویندوز 10 غیرفعال کنید.

تصمیم شما لازم نیست دائمی باشد اما می تواند با توجه به شرایط و نیازهای شما تغییر کند.

بنابراین شما تصمیم گرفته اید که Windows Defender را حذف کنید: حال چه کار باید بکنید؟

قطعاً نباید بدون نرم افزار آنتی ویروس بمانید ، به خصوص اگر مرتباً به اینترنت متصل می شوید یا از حافظه خارجی استفاده می کنید. اما ، خواه یک سیستم امنیتی دیگر داشته باشید یا نه ، چند تدابیر وجود دارد که می توانید برای اطمینان از امنیت خود انجام دهید.

به وب سایت های ایمن بچسبید

بدافزارها و ویروس ها در وب سایت های مشکوک کمین کرده اند. استفاده خود را به وب سایت های دارای شهرت بد محدود کنید و دارای گواهینامه های معتبر SSL باشید ، که می توانید به طور خودکار استفاده از برنامه های افزودنی مانند HTTPS همه جا در Chrome و Firefox را بررسی کنید.

مقاله قبلیگوگل کروم 89 برای اندروید بارگذاری سریعتر صفحات را به همراه دارد
مقاله بعدیگوگل با شکایتی روبه رو است که در حالت ناشناس(Incognito) کاربران را ردیابی می کند

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید