Microsoft Edge آپدیت جدیدی برای نابودی سلطنت Google Chrome ارائه کرد

0

مرورگر Microsoft Edge در حال دریافت برگه های عمودی و ویژگی های جدید دیگری است.

مرورگر Microsoft’s Edge بسیار جذاب تر شده است. پس از ورود به پیش نمایش چهار ماه پیش ، مایکروسافت در این ماه برگه های عمودی را برای همه کاربران باز می کند.

طراحان این مرورگر فکر میکنند که برگه ها در یک نوار افقی در قسمت بالای صفحه قرار دارند ، از میزان فضای نمایش یک سایت می کاهند و نیاز به پیمایش را افزایش می دهند. با محبوبیت روزافزون مانیتورهای فوق العاده عریض ، مایکروسافت معتقد است که راهی بهتر وجود دارد.

همانطور که در انیمیشن زیر نشان داده شده است ، ویژگی جدید Microsoft Edge به شما امکان می دهد زبانه ها را در یک صفحه عمودی در سمت چپ نگه دارید. برای جلوگیری از پنهان کردن بیش از حد وب سایت ، با تغییر رابط کاربر ، می توانید متن را به یک لوگوی ساده با کلیک یک دکمه کاهش دهید.

Chrome می تواند با افزونه هایی با این قابلیت تا حدی تقلید کند ، اما تا آنجا که می توانیم بگوییم توسعه دهندگان قادر به پنهان کردن برگه های اصلی نیستند ، به این معنی که فضای کمتری برای وب سایت واقعی خواهید داشت.

جالب اینجاست که زبانه های عمودی یک ویژگی در Chrome یک دهه قبل بود ، اما این شرکت آن را به دلیل عدم جذاب بودن آن برای کاربر از بین برد. یک توسعه دهنده در سال 2011 نوشت: “به عنوان یک آزمایش ، برگه های جانبی موفقیت آمیز نبودند – تعداد کمی از مردم آنها را کاملاً دوست داشتند ، اما در نهایت آنها به اندازه کافی جذاب نبودند تا تغییری را ایجاد کنند.”

با ابراز تأسف از اینکه این شرکت “با توجه به پیوستن ویژگیی که متعاقباً بسیاری از کاربران ایجاد کردند ،” اجازه داد آزمایش طولانی شود “، توسعه دهنده توضیح داد که چنین تصمیمات سخت در هدف ساده نگه داشتن مرورگر بسیار مهم است.

توسعه دهنده ادامه داد: “ما خودمان را به خاطر چیزهایی از این قبیل شکنجه می کنیم – این به تصمیمات دردناکی در مورد سبک نگه داشتن کروم برمی گردد” ، “ما می دانیم که قابلیتی مانند این برای برخی از کاربران (و توسعه دهندگان Chrome) واقعاً مهم است ، اما در عین حال ما باید چیزهایی را به طور مداوم برش دهیم و اصلاح کنیم ، بدانیم که این کاهش ها باعث آزار افراد خواهد شد ، به طوری که Chrome” تبدیل به ظروفی شوید که هیچ کس را راضی نمی کند. “

اما یک دهه در فناوری مدت طولانی است و استفاده از مانیتور بسیار گسترده در سال 2021 بیشتر از سال 2011 است. مایکروسافت به وضوح معتقد است که زمان احیای زبانه های عمودی مناسب است – و اگر غریزه شرکت درست باشد ، اگر امثال Chrome ، Firefox و Safari از ترس از دست دادن کاربران با صفحه نمایش گسترده به یک رقیب ، از این الگو پیروی نکنند بسیار تعجب آور است.

برگه های عمودی تنها قابلیت جدیدی نیست که Microsoft Edge در این ماه دریافت می کند. مایکروسافت همچنین “تقویت راه اندازی” را در اختیار شما قرار می دهد که هنگام روشن کردن کاربران ، مرورگر را در پس زمینه راه اندازی می کند. این شرکت حساب می کند که این زمان شروع Edge را 29 تا 41 درصد کاهش می دهد – البته اگر استفاده از منابع سیستم با بی صدا بودن در پس زمینه استفاده شود ، این یک توهم است.

تاریخچه مرورگر نیز در حال اصلاح است. به جای اینکه یک صفحه کامل را اشغال کنید ، اکنون به عنوان یک منوی کشویی در نوار ابزار ظاهر می شود ، و می توانید برای راحتی آن را به کنار خود وصل کنید.

مقاله قبلیبهترین راه های متوقف کردن بروزرسانی در ویندوز 10 برای همیشه
مقاله بعدیTD-LTE ؛ جدیدترین نسل اینترنت ثابت در ایران

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید